Urban Rivals8.31033


Jazyk: Čeština / Angličtina
Časová náročnost: 2/5
Žánr: Trading Card Game
Odkaz

Téměř každý hráč se již někdy setkal s karetními hrami (Trading Card Game), ať už se jedná o Pokémony nebo Magic The Gathering, v podstatě jde o totéž. Problém těchto her obvykle spočíval v tom, že kartičky byli příliš drahé a pravidla složité, spousty lidí proto kartičky jen sbíralo a vyměňovalo. Urban Rivals toto odbourává, nabízí vám jednoduchou a příjemnou TCG hru přímo ve vašem browseru.

reklama


První věc, která vás na Urban Rivals zaujme je především kreslená komiksová grafika, v současné době je hra dostupná i v českém jazyce, ale nelze mluvit o plné lokalizaci, jelikož část textů zůstala v angličtině a i české texty mají problém s některými znaky a překlad není přesný, často si budete muset spíše domýšlet. Pro začátek společně s registrací si vyberete jeden ze 3 nabízených stylů, které vám do začátku nadefinují nějaké ty schopnosti, ale na dlouhodobější hraní to v podstatě nemá vliv, časem se totiž dostanete k tolika schopnostem, že tento první výběr ztrácí význam. Lze si vybrat Brute Force, který představuje rychlou a silnou burst dmg, dále je možno se specializovat na pomalou ale jistou smrt (Damage over time) a v poslední řadě Control, což vám logicky umožňuje kontrolovat soupeře a získat tak plnou kontrolu nad soubojem.

Po registraci jsou vám přidělené karty a první souboje probíhají opět jakýmsi tutoriálem, který vás naučí se ve hře orientovat. Urban Rivals je velice jednoduchá na pochopení a na rozdíl od jiných TCG, kde obvykle pravidla zabírají minimálně 200 stránkový román a souboje trvají dlouho. Zde je všechno svižné a jednoduché, důraz je kladen na krátké a lehko-pochopitelné souboje. Každá karta ve vašem balíčku, kterým budete disponovat, představuje určitý charakter a jeho specifické atributy i schopnosti. Zápas probíhá tak, že proti sobě soupeří postaví 4 karty ze svého balíčku, nyní se jednotlivé charaktery pomyslně utkávají v boji a vždy vyhrává ten silnější, boj je dimenzován tak, že každý hráč má 12 zdraví, a který hráč skončí po všech 4 bojích s vyšším počtem životů – celkově vyhrál.

Samozřejmě tu máme i určitou možnost taktizování, kterou vám umožňuje 12 přidělených pilulí, které zlepšují sílu vašich charakterů (karet). Během boje lze dle libosti pilule využívat, můžete s nimi dost naboostovat dmg i nejslabší karty v balíčku, ale jelikož stejnými možnostmi oplývá i soupeř, boje se obvykle stávají i přes jejich krátké trvání atraktivními a zajímavými. Samozřejmě, jak už je zvykem v mnoha browser hrách, i zde je možnost si balíček ještě vylepšit za nějaký ten finanční poplatek, pokud však nechcete lovit RANK a být v ligách na prvních příčkách, není toto nutností jelikož i bez těchto placených bonusů je hra stále hratelná a stravitelná. Pozornost je třeba věnovat také tomu, že hra se příliš nehraje v anglicky mluvících zemích a tak na vás budou lidé mluvit různě, teoreticky nejde o aspekt, který by bránil gameplayi, ale celkově hra po jazykové stránce všeobecně zaostává.

Urban rivals se tak stává poměrně kvalitní TGC hrou přímo ve vašem browseru a s její časovou nenáročností, jednoduchostí na pochopení a příjemnou komiksovou grafikou by měla určitě potěšit všechny fanoušky žánru.

Plusy: příjemná komiksová grafika, nenáročné na čas, jednoduché na pochopení
Mínusy: jazyková stránka hry, pro někoho nudná a stereotypní gameplay

Hodnocení: 75%

Khanoxer

VN:F [1.7.5_995]
Hodnoceni: 8.3/10 (33 hlasů )
Sdílejte: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem.
 • Vybrali.sme
 • Linkuj
 • Google
 • Topodkazy
 • del.icio.us
Sdílet

 1. filinak napsal/a,

  mrate hra budu to hrt snat do smrti nic lepsi ho sem nehral

 2. Anna Hrubesova napsal/a,

  chceme tuto hru hrát

Komentovat

Subscribe to Webové – browser hry